Siedem okresów w historii Zbawienia

17 lipca w lubelskiem zborze odbyła się konferencja, której celem było zaprezentowanie i omówienie siedmiu okresów, które występują w historii Zbawienia. Słowo na ten temat wygłosił nasz gość Dariusz Laskowski.

Dlaczego ten temat jest tak ważny? A no, dlatego, że w niektórych okresach Pan Bóg działał trochę inaczej i to trochę ma wielkie znaczenie, bowiem jest to klucz do poznania tych wieków. Nie wiem czy wszyscy wiecie, ale w Piśmie Świętym są trzy Ewangelie, które na różnym okresie obowiązują. My mówimy tylko o Ewangelii Pana Jezusa, bo jesteśmy w takim okresie. Ona jest szczególna, bo jest to Ewangelia łaski Bożej, daje ona pewność zbawienia, natomiast w tych innych sytuacjach mamy do czynienia z nadzieją zbawienia. Dlatego nie możemy przeceniać łaski Bożej, nie da się przecenić okresu, w którym przyszło nam żyć. Z drugiej strony, jeśli pomieszamy łaskę zbawienia z tymi innymi Ewangeliami wyjdzie nam zupa warzywna pod względem doktrynalnym, a nie może tak być. Musimy wiedzieć jak jest naprawdę, w co my wierzymy. Jeśli rozumiemy podział okresów wieków to od razu wszystko jest proste. Dlaczego? Bo mamy pewne półki, na których te prawdy możemy sobie postawić – uzasadniał wagę tematu konferencji brat Dariusz Laskowski

Miło nam bardzo, że ten temat jak i osoba naszego gościa zgromadziła wielu naszych braci i siostry, którzy z wielka uwagę słuchali skierowanych do nich słów. Mieliśmy również zaszczyt gościć osoby, które nie są członkami naszego zboru. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie.

Cieszymy się również, że mimo nie łatwego czasu, w jakim nam przyszło teraz funkcjonować życie naszego zboru powoli wraca do właściwej normy. Miejmy nadzieję, że to wszystko to dopiero początek naszej wspólnej aktywności. I uda nam się zrealizować kolejne zaplanowane wydarzenia w naszym lubelskim zborze.

Bardzo dziękujemy wszystkim, który przyczynili się do zorganizowania konferencji. Dziękujemy naszemu gościowi, że znalazł dla nas czas za jego pracę i prosimy o więcej. Zapraszamy będzie nam bardzo miło gościć brata ponownie.

Na naszej stronie opublikujemy materiały z tej konferencji zapraszamy do odwiedzania i aktywnego tworzenia naszej strony kwchlublin.pl